Buyukelciligi Duyuruları

Buyukelciligi Buyukelciliği » Buyukelciligi Güney Sudan


Güney Sudan Cumhuriyeti Büyükelçiliği

ADRES Kız Kulesi Sok., No:1, G.O.P. / ANKARA         -
TELEFON 436 02 85
FAKS 436 02 84
ÇALIŞMA SAATLERİ Pazartesi - Cuma 09.00 - 15.00
BÜYÜKELÇİ Ekselansları Dr. John Gai YOH
GÜNEY SUDAN VİZE Var

 

Sudan

Orta Afrika ülkesi olan Güney Sudan Cumhuriyeti, birçok etnik ve dini sorunlar sebebiyle 2011 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Afrika Birliği ve Hükûmetlerarası Kalkınma Otoritesi gibi örgütlere üyedir. Güney Sudan büyük doğal alanlara sahiptir ve bu alanlar korumaya alınmıştır. Etiyopya sınırındaki Boma Ulusal Parkı ve Sudd sulak alanı ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti sınırı yakınındaki Güney Ulusal Parkı ile zengin bir doğal yaşamı barındırmaktadır.

Türkiye-Güney Sudan ilişkilerinde, Güney Sudan ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülkeler arasındadır. 2011 Ekim ayında Türkiye’nin Juba''''da Büyükelçiliği açılmıştır. Ekonomi ve ticareti geliştirmek anlamındada iki ülke arasında geliştirmek için çaba harcanmaktadır.

Türk vatandaşlarının Güney Sudan ı ziyaret edebilmeleri için vize uygulanmaktadır. Sudan vize başvurusu yapılmasından itibaren 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yasal Uyarı

Bu internet sitesi Büyükelçilikler resmi sitesi değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilcek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz.